ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ БАТЬКІВ

Батькам на замітку

До уваги батьків. Як правильно підтримати дитину.

ПАМ`ЯТКА

ЯК НЕ СТАТИ ОБ`ЄКТОМ ЗЛОЧИННИХ ЗАЗІХАНЬ

ШАНОВНІ ДРУЗІ!

·   Увечері, по можливості, не ходіть поодинці. Коли все-таки треба пізно повертатися, зателефонуйте рідним чи знайомим, щоб вони зустріли вас у під`їзді, поблизу будинку чи на зупинці.

·       Уникайте безлюдних, неосвітлених місць.

·       Сідаючи в таксі чи випадковий автомобіль, зверніть увагу на його номерний знак. Не показуйте водію, що у вас в гаманці значна сума грошей.

· Не давайте хуліганам спровокувати себе. Уникайте зневажливих висловлювань на їх адресу. Залишайтеся спокійним, об`єктивним та виваженим. Для самооборони користуйтеся засобами, що містять речовини, які подразнюють очі та дихальні шляхи, але пам`ятайте, що застосовувати їх треба з урахуванням вітру і лише у великих приміщеннях.

·  Не забувайте, відправляючи дітей на вулицю чи залишаючи їх самих удома, нагадати їм про елементарні заходи безпеки, щоб уберегтися від злочину і самим не вчинити чогось протиправного.

·       Не давайте дітям великі суми грошей, золоті речі.

·       Завжди цікавтеся, з ким дружить ваша дитина, де проводить вільний час, особливо вечорами.

ДІТЯМ СЛІД:

·       Завжди говорити, куди вони йдуть;

·       Вчасно приходити додому (у визначений батьками час) і ніколи не затримуватися на вулиці самим;

· Уміти за зовнішністю відрізнити тих людей, у яких можуть бути злі наміри, нікуди не йти з незнайомцями без дозволу батьків;

·       Не сідати в чужу машину, навіть для того, щоб указати дорогу;

·       Не приймати подарунків без дозволу батьків;

·       Голосно кричати, і якщо є можливість, утікати, коли хтось має намір застосувати силу;

·       Розповідати батькам навіть про те, у чому соромно зізнатися.

ТЕКСТ ЗВЕРНЕННЯ:

ШАНОВНІ БАТЬКИ!

НЕ ЗАЛИШАЙТЕ ДІТЕЙ БЕЗ НАГЛЯДУ!

Дбайте про безпеку своїх дітей, дотримуючись правил безпечної поведінки в побуті. Виховуйте у дітей навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, газом, водою, побутовою хімією, ліками. Виділіть декілька хвилин на відверту розмову з дітьми. Пам'ятайте, ці хвилини вимірюватимуться ціною життя. А щоб неждана мить не стала початком великої біди - потрібно давати дітям чіткі знання і вміння, як діяти в тій чи іншій ситуації.

Пам'ятайте, що життя ваших дітей залежить лише від вас самих!

ГУ Держтехногенбезпеки

у Дніпропетровській області

полковник служби цивільного захисту                                                           В.М. Киба