КЗ "Тернівська загальноосвітня школа І - ІІІ ступенів № 5 Тернівської міської ради Дніпропетровської області"

 
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання +(navigator.javaEnabled()?

Роботи вчителів

Атестація 2015-2016 н. р.

 

Виховний захід: «ПОДОРОЖ ДО КРАЇНИ ЗАГАДОК»

 

Вихователь групи продовженого дня ЗОШ № 5

Остапова Світлана Анатоліївна

 

Мета:

  • вчити спостерігати, думати, порівнювати;
  • розвивати творче мислення, уяву;
  • збагачувати активний словниковий запас;
  • виховувати любов до народної творчості, почуття колективізму.

 

Для проведення конкурсу учні діляться на команди. Питання задаються кожній команді по черзі. Перемагає та команда, яка дала найбільшу кількість правильних відповідей. Якщо команда не дає відповідь, право назвати свій варіант надається суперникам. Переможця назначає журі.

 

Ведуча:  Добрий день! Сьогодні ми з вами здійснімо подорож до веселої цікавої Країни Загадок. А ви любите загадки? А чи знаєте ви, що таке загадка?

Загадка – це опис предмета, частіше всього у формі вірша, де вказуються його головні характерні риси; це своєрідна головоломка, невеличка задача.

Для того, щоб дати правильну відповідь, треба увімкнути свою фантазію, кмітливість, уяву.

 

Станція «Шкільна»

 

Стоїть вулик придорожній,

Уночі завжди порожній.

                               (Школа)

 

Сам пустий, голос густий,

Дріб вибиває, дітей збирає.

            (Шкільний дзвоник)

 

Книжечки маленькі, аркуші біленькі.

В них ми вчимося писати,

І складати, й віднімати.

                               (Зошити)

 

Не дерево, а з листочками,

Не сорочка, а зшита,

Не поле, а засіяно.

                            (Книжка)

 

Чорний Іван, дерев¢яний кафтан,

Де носом проведе, там помітку кладе. (Олівець)

 

Маленька, біленька,

По коричневому полю плигає,

Слід залишає.

                                    (Крейда)

 

Коли хочеш ти читати,

Ти повинен мене знати.

А коли мене не знаєш,

То нічого не вчитаєш.

                        (Буква)

 

Довгі палички кругленькі –

Сині, жовті, червоненькі.

На папері походили,

Кольори свої лишили.

Звуться палички оці –

Кольорові …

                                 (Олівці)

 

Не вмію я читати, а люблю писати.

                                             (Ручка)

 

Станція «Казкова»

 

Хто втікав від баби з дідом,

Не сидів він на вікні.

А зустрівся з зайченятком –

Й ну співать йому пісні.

                         («Колобок»)

 

Я Бичок – третячок,

Смоляний в мене бочок.

Із соломи дід зробив,

І смолою засмалив.

(«Солом¢яний бичок»)

 

На городі виростала, сили набирала.

А потім достигла, великою стала.

Став дід тоді всіх гукати:

Час нашу красуню рвати!

                                («Ріпка»)

 

Сидить Півник на печі,

Їсть смачненькі калачі.

Тут Лисичка прибігає,

Мерщій Півника хапає.

Біжить Котик рятувати,

В Лисиці Півника забрати.

    («Котик і Півник»)

 

Знайшов Півник колосок,

Змолотив борошна мішок,

Спів негайно у пічі

Пиріжки та калачі.

Мишенят не пригощав,

Бо жоден з них не помагав.

(«Колосок»)

 

Тілі – тілі – тілі - бом…

(«Кицькін дім»)

 

Станція «Відгадайка»

 

Ведуча:  Треба вгадати героя казки по предмету, який йому належить (за ілюстраціями до казок).

 

Кошик з пиріжками … (Червона Шапочка)

Золотий ключик … (Буратіно)

Кришталеві черевички … (Попелюшка)

Ступа та мітла … (Баба-Яга)

Чоботи-скороходи … (Кіт у чоботях)

Термометр … (Лікар Айболить)

Тарілка та глечик … (Лисиця та Журавель)

Самовар … (Муха-Цокотуха)

Брудний посуд … (Федора)

 

Станція «Кольорова»

 

Ведуча: Ці загадки -  кольорові, їх допоможуть загадати кольорові олівці.

 

Жовтий:

Він жовтенький і сипучий, у дворі лежить у кучі.

Якщо хочеш – можеш брати і фортецю будувати.

(Пісок)

Золотисте ситечко покотилось в літечко.

Загляда в віконечко, наче справжнє сонечко.

   (Соняшник)

Дивиться здалека вогняне око,

Усюди, де буває, землю зігріває.

(Сонце)

 

Зелений:

Зелений, а не дуб,

Круглий, а не місяць,

З хвостиком, а не миша.

        (Кавун)

 

Довгий зелений.

Добрий солоний, добрий і сирий.

Хто він такий?

   (Огірок)

 

Червоний:

Червоний колір, кисло-солодкий смак,

Кам¢яне серце, чому то так?

                                     (Вишня)

Шапка червона, біла нога.

Злий і підступний як баба яга.

Щоб не зазнати від нього біди,

В кошик ніколи його не клади.

    (Мухомор)

Я кругленька червоненька, з хвостиком тоненьким,

На городі мене рвуть і до столу подають.

 (Редиска)

 

Синій:

Синій кожух покрив увесь світ.

                                       (Небо)

Я найперша зацвітаю,

Синім цвітом серед гаю.

Відгадайте, що за квітка,

Бо мене не стане влітку.

                                (Пролісок)

 

Білий:

Росте вона зимою донизу головою.

Тоненькою, прозорою, біло-голубою. (Бурулька)

Біле-біле покривало

Із небес на землю впало.

                            (Сніг)

В білій одежині цілий рік ходила,

Навесні зелені коси розпустила.

                                                                                         (Береза)

 

Різнокольоровий:

Яскраве коромисло через річку повисло.

                                  (Веселка)

 

Станція «Овочева»

 

Ведуча: Багато страв готують в Україні – каші, голубці, вареники. Але королем української кухні був і залишається … Як ви гадаєте, що? Може загадка допоможе вам відповісти?

Страва ця без буряка буде зовсім не така.

З буряком усім вона і червона і смачна.

                                                     (Борщ)

 

А ви знаєте, чому ця страва так називається? Я допоможу. обов¢язковим компонентом борщу є буряк. Старослов¢янською мовою цей овоч називали «борщ». Спробуємо й ми зараз «зварити» борщ. А що для цього потрібно? Відгадавши загадки, ви дізнаєтесь, які овочі потрібні для борщу.

 

Товстий Гнат – при землі, не впізнать.

А як вирвеш, борщик звариш, тоді і похвалиш.

                                                     (Буряк)

Сидить дівчина в коморі,

А коса її надворі.

                          (Морква)

 

Сидить баба, одягнулась, в сто сорочок загорнулась.

Ціле літо достигає, до борщу листки збирає.

                                                     (Капуста)

 

Сидить Марушка в семи кожушках.

Хто її роздягає, той сльози проливає

                           (Цибуля)

 

Народилась у землі, опинилась на столі.

Її смажуть і печуть, її варять і товчуть.

Обдеруть її, облуплять, а ще скажуть: дуже люблять.      

                                                     (Картопля)

 

Хочеш мати добрі зуби?

Подружись зі мною, любий.

Зубчик мій гіркий шануй

Та з борщиком покуштуй.

                             (Часник)

 

Ведуча: Ось ми разом з вами і «зварили» смачний борщ! А тепер помандруємо далі.

 

Станція «Поштова»

 

Ведуча: До нас надійшли телеграми. Їх треба прочитати та спробувати розібратися, від кого прийшли повідомлення.

 

«Я від діда втік, я від баба втік і скоро буду у вас». (Колобок)

«Золото яєчко знесла. Можна забирати». (Курочка Ряба)

«Золотий ключик знайшов. Скоро буду». (Буратіно)

«Рятуйте! Нас хоче з¢їсти Сірий Вовк». (Семеро козенят)

«Хвостик знайшовся. Дуже радий!» (Віслючок Іа)

«Самовар купила. Запрошую в гості». (Муха-Цокотуха)

«Насілля купив, посадив, ріпку виростив. Приїжджайте, допоможіть вирвати». (Дід)

«Приходь, куме, на обід. Я тебе кашкою пригощу». (Лисиця)

«До вас в гості не прилечу. Зламався моторчик» (Карлсон)

 

Ведуча: Ось і закінчилась наша подорож до чудової веселої Країни Загадок. Я дуже задоволена тим, що ви дружите з кмітливістю, фантазією та багато читаєте. А зараз підведемо підсумки.

 

Журі підводить підсумки, переможці нагороджуються медалями.

 

 


 


Міні-проекти до уроку біології. Розробки Німчук Тетяни Миколаївни:

 

 

 


 


 

 

Урок англійської мови

(6-А клас)

«SPORT IN MY LIFE»

 

Учитель англійської мови Сизько Н.А.

 

2015-2016 н.р.

 

Тема уроку: Спорт у моєму житті

Мета: закріпити активний словник теми, поглибити знання учнів про види спорту, систематизувати вивчений граматичний матеріал; розвивати автентичний слух, пам’ять, увагу, логічне мислення, уяву, творчість, навички вимови, читання; виховувати позитивне ставлення до вивчення англійської мови, до занять спортом, дотримання правил здорового способу життя.

Тип уроку: узагальнення та систематизація знань

Обладнання: підручники, робочі зошити, роздатковий матеріал, засоби ІКТ, мультимедійна дошка

         Хід уроку

І. Підготовка до сприйняття іншомовного мовлення

1. Привітання. T:. Good morning, my dear children. I am very glad and happy to see all of you today…

2. Повідомлення теми та мети уроку

T: Today  is  unusual  lesson.   There are some guests at our lesson. We  should  work hardly  and   fast  to  recognize  something  interesting  and  new. At  first arrange the letters in the right order and you’ll get the topic of our lesson…You are quite right! It’s sport. Today  we  are  going  to speak  about  sport. By the end  of the  lesson   we’ll  learn  the  names  of  different  sports, practice  the  vocabulary  in  games, exercises and revise the grammar material.

3. Уведення в іншомовну атмосферу

1. Warming up. So let us read together poem of known proverb «A sound mind in a sound body».

I like riding by bicycle. I’m fond of playing chess.

My friend is good at judo. We are keen as you can guess.

The proverb reads for everybody «A sound mind in a sound body»

2. Multimedia presentation «Sports». Look at the screen and name kinds of sport.

ІІ. ОСНОВНА  ЧАСТИНА  УРОКУ

  1. Game «What’s your favourite sport?” (Multimedia presentation «Sports»)
  2. Exercise «Microphone».
  3. Writing: match  the sentences with the pictures and the sports .
  4. Grammar: play, do, go sports.
  5. Physical Warming up.  Let’s have a rest. We are not only do sports after the lessons we also can do some exercises in the class. Let’s sing a song and dance.
  6. Reading: Listen to me carefully and be rady to do the task. Read and match the sports and their descriptions.
  1. It is a popular extreme sport. You can do it in summer. You can see the underwater world and feed the fish. You can take underwater pictures.

b) It is the most popular spectator sport in our country.You can do it in your own or in a pair. You need special equipment and ice to do it.

c) It is a field game between two teams, played with a white round ball. The object of one of the game is to kick the ball pass the goalkeeper into the goal. The team with the most points wins.

d) Many people like to play it. This game is played by men and women too. Englishmen like playing it but many of them prefer to watch this game. Wimbledon is the center of this game.

  1. Speaking: What famous Ukrainian champions do you know?
  2. Project «Sports in Ukraine». The last task is the task for the leaders. The hometask. You must go to the board and present their  project work. What  do you want to tell us about?

III. Заключна частина уроку.

1. Homework: Ex.6, p. 83

2. Summarizing

Now let us summarize our lesson. What did we do at the lesson today? Which of the tasks do you like? Which tasks didn’t you like very much? Why? Your marks … Well, pupils, you have already learned about different kinds of sports and games. Thank you for the lesson. Good-bye.

 

 


 


 

Конспект уроку з музики. Розробка Корчагіної Ю.О.: