Правове виховання

Конституція України завантажити

Хоча більшість громадян нашої країни поважають закони, однак часто їх порушують. Порушення законів бувають різні. Окремі з них не мають серйозних наслідків. Серйозні правопорушення називають злочинами, а людей, які їх чинять,— злочинцями. Для того щоб розв'язувати правові конфлікти, розкривати злочини і визначати міру покарання злочинцям, створені суди. Вони є в кожному районі, місті. Часто на лаву підсудних сідають неповнолітні. Вони, на жаль, теж можуть бути не тільки правопорушниками, а й злочинцями. Є багато різних чинників, що ведуть школярів до скоєння правопорушення. Найперший — це неблагополучні сім'ї, у яких батьки наркомани чи алкоголіки. Часто своїх дітей вони змушують жебракувати, красти.

Конституція України надає права та свободи своїм громадянам. Найголовнішим правом людини, а відтак і громадянина, є право на життя і повагу до його гідності. Це означає, що ніхто не може бути підданий катуванню або жорстокому покаранню. Важливим правом гро­мадян є право на власність. Власність — це майно людей, їхнє житло, кошти, які вони отримали за свою працю, цінні папери, знаряддя праці та засоби виробництва. Це також магазини, заводи чи майстерні, земля, будинок чи будинки, автомашини тощо. Право на власність означає, що ніхто не може відібрати в громадянина те, що йому належить, якщо його власність нажита чесним, законним шляхом. Право на власність означає також, що людина може розпоряджатися своєю власністю на власний розсуд: дарувати, продавати, заповідати кому вона захоче.

Усі люди зв'язані з певним соціальним середовищем, в якому вони народжуються і формуються. Поза соціальним середовищем, поза суспільством людина немислима. Як кожний ставиться до середовища — питання важливе і для суспільства, і для окремої особи.

Соціальне середовище постає перед людиною в конкретній історичній формі — як усталений спосіб життя, як створені суспільством соціальні, матеріальні й духовні цінності, як спосіб та умови їх виробництва, розподілу і споживання.

Соціальне середовище — це уклад життя людей, що включає їхню працю, суспільно- політичну діяльність, побут, рівень добробуту, дозвілля, духовну атмосферу суспільства, систему пануючих ідеалів, законів, звичаїв, традицій. Воно становить не просто соціальний фон, на якому діє людина, а всю систему життєдіяльності суспільства, що активно включає особу в соціальні зв'язки. Тому людина не може не виявляти свого ставлення до способу життя, до соціального середовища. І своєю поведінкою вона підтримує, зміцнює його або ж, навпаки, послаблює.

Для свого успішного функціонування те чи інше суспільство потребує підтримки кожним усталеного способу життя, його законів, ідеалів, звичаїв, традицій, соціальних інститутів, форм праці, виробництва і розподілу. Під впливом соціальних потреб ще на світанку історії, в первісному суспільстві, склалися прості норми людської поведінки, які зобов'язували всіх членів общини поважати і практично підтримувати усталені громадські порядки.

В інтересах збереження існуючої системи суспільних відносин держава створює право — систему законів, виконання яких зберігає і зміцнює соціальне середовище, спосіб життя.

Додержання законів забезпечується примусовою силою держави — армією, судом, органами охорони громадського порядку.

Але суспільство потребує ще й моральної підтримки цих законів — їх морального виправдання, добровільного додержання. Неповага до них розцінюється і як порушення норм моралі.

Із правовими питаннями ми зустрічаємось часто. Помилковою є думка, ніби сфера застосування права обмежується покаранням осіб, які вчинили різні правопорушення. Багато хто з учнів дивується, дізнавшись, що наші повсякденні вчинки часто мають правову оцінку.

Право, закони супроводжують людину все її життя. Щоб уміло і правильно користуватись своїми правами і добре виконувати свої обов'язки, не порушуючи прав і законних інтересів інших, треба знати закони.

Не за горами час, коли ви, наші любі учні закінчите школу і вступите у самостійне життя. Від вас вимагається успішно займатися дорученою справою, бути відповідальними, виконувати громадянські обов'язки — хорошого трудівника, захисника Вітчизни, патріота, борця з недоліками і зловживаннями в суспільстві, господаря багатств країни, сім'янина. Державі будуть важливі ваші думки, пропозиції щодо проектів законодавчих актів, які виносяться на широке обговорення. При цьому корисно поповнювати свої правові знання. Особливо важливим є зміцнення готовності боротися зі злом, непримиренність до того, що заважає нам жити. Усе це потрібно громадянинові України.

Заходи КЗ "Тернівський ліцей№ 5"

Тернівської міської ради Дніпропетровської області

щодо виконання регіональної комплексної

Програми правової освіти населення

1.     Викладання «Основ захисту Вітчизни» в 10-11 кл.

2.     Проведення класними керівниками регулярних бесід з учнями та батьками 2-10 класів «Виконання Указу Президента України «Про дотримання шкільної форми» та «Статуту школи»».

3.     Організація та проведення лекторію до 55 річниці з дня проголошення декларації прав дитини.

4.     Проведення години спілкування з переглядом фільмів «Конвенція ООН про права дитини».

5.     Проведення соціальних опитувань учнів щодо дотримання прав дитини.

6.     Організація та проведення Тижня права (ряд заходів).

7.     Проведення Ради з профілактики правопорушень.

8.     Ведення класними керівниками зошитів спостереження за учнями, що потребують особливої педагогічної уваги.

9.     Проведення години спілкування до Міжнародного дня захисту прав людини «Ми повинні це знати».

10.   Доведення до батьків інформації про відповідальність у випадку порушення вимог чинного законодавства щодо прав дитини.

Закон. Право. Обов’язок.

Конституція України ЗАВАНТАЖИТИ

"Кримінальний кодекс України". Верховна Рада України; Кодекс України, Кодекс, Закон від 05.04.2001 № 2341-III ЗАВАНТАЖИТИ

"Про оздоровлення та відпочинок дітей". Верховна Рада України; Закон від 04.09.2008 № 375-VI ЗАВАНТАЖИТИ