"ДО ПЕРШОГО КЛАСУ БЕЗ ПРОБЛЕМ"

Вибір професії. Хто обирає батьки чи діти?

Вибір професії - завдання не з легких навіть для дорослих людей, які мають певну особистісну зрілість. Ще більш складною вона є для старшокласників, тому допомога батьків у її вирішенні просто неоціненна. Адже саме батьки краще відчувають і знають свою дитину, спостерігають її характер, звички та інтереси протягом багатьох років, та й просто готові прийти на допомогу першими. Ключові етапи у вирішенні питання ким бути?1. Визначити професійні інтереси та схильності, сильні та слабкі сторони особистості.На цьому етапі підліток особливо потребує підтримки та схвалення з боку батьків, це допомагає йому знайти впевненість у собі.

2. Уникнути найпоширеніших помилок у виборі професії:

- вибір професії за компанію;

- вибір престижної професії;

- вибір професії за порадою (друзів,знайомих,батьків);

- ототожнення навчального предмета із професією (Наприклад, учениця добре пише твори та вирішує, що її покликання – журналістика. Проте професія журналіста передбачає часті поїздки, уміння вникати у різні сфери діяльності та взаємини людей, а не лише написання статей.).

3. Використання формули вибору професії: ХОЧУ,МОЖУ,ТРЕБА.

Хочу - оцінити інтереси та схильності, з'ясувати, які професії подобаються,

чи представдяє дитина чим хотіла(в) займатися щодня.

Можу - визначити здібності,уміння та навички, що необхідні у певній професії.

Треба - чи актуальна професія на ринку праці, де можна отримати спеціальність щодо обраної професії.