Поради батькам

Поради батькам п`ятикласників:

• Дізнайтеся якомога більше про труднощі у навчан­ні. Чим більше ви знаєте, тим краще зможете допо­могти собі та вашій дитині. Дізнайтеся про органі­зації, які надають допомогу.
  • Хваліть вашу дитину, коли вона щось виконує до­бре. Діти з труднощами у навчанні часто дуже добре виконують щось інше, крім навчальних завдань. Поспостерігайте, що ваша дитина робить із задо­воленням, наприклад, танцює, грає у футбол або працює з комп'ютером. Надайте вашій дитині біль­ше можливостей розвивати свої сильні сторони і таланти.
  • Дізнайтеся, як ваша дитина краще засвоює мате­ріал. Чи вона краще виконує практичні завдання, спостерігає або слухає? Допоможіть дитині навча­тися, використовуючи свої сильні сторони.
  • Дозвольте вашій дитині виконувати певну роботу по господарству. Це може додати їй впевненості у собі та дасть змогу відпрацювати певні навички. Інструкції мають бути дуже простими, розподіліть завдання на маленькі кроки, похваліть зусилля ва­шої дитини.
  • Зробіть виконання домашнього завдання пріорите­том. Дізнайтеся більше про те, як допомогти вашій дитині виконувати домашні завдання.
  • Зверніть увагу на стан розумового розвитку вашої дитини. Будьте відвертими з консультантами, які можуть допомогти вашій дитині подолати розчару­вання, почуватися краще та дізнатися більше про соціальні навички.
  • Розмовляйте з іншими батьками, діти яких відчу­вають труднощі у навчанні. Батьки можуть надати вам практичні поради та емоційну підтримку.
  • Познайомтеся з персоналом школи та допоможіть у розробці навчального плану щоб найповніше задовольнити потреби вашої дитини. Заплануй­те пристосування, потрібні для вашої дитини та пам'ятайте про допоміжні технології.
  • Налагодьте добрі стосунки з вчителями вашої ди­тини. Постійно спілкуйтеся, обмінюйтеся інфор­мацією про успіхи вашої дитини вдома та у школі.

Поради для дорослих

1. Розвиток кистей рук (малювання, ліплення, аплікація, рукоділля).
  2. Підготовка руки до письма (1 раз на тиждень 2-3 хв. писати, відпочинок, 2-3 хв. знов писати, відпочинок).
  3. Розвиток і удосконалення мови заучування на пам'ять віршів, пісень..., складання розповідей, перекази по малюнкам.
  4. Утримування робочої посади. Слідкувати за поставою.
  5. Кінетичні уміння (конструктивні, будівельні).
  6. Загартування (починати з літа).
  7. Сон - успіх навчання (12 годинний, включаючи денний 1,5-2 години).
  8. Виконування вправ для очей , пальців, рук, тулуба (успіхи кращі).
  9. Використовування яскравої наочності (схеми; «огірок у россолі»).
  10. Розсаджування дітей у класі з урахуванням фізичних дефектів: зір, слух, ліворукість. Обов'язково врахувати темперамент (меланхоликів за першу, другу парту).
  11. Не переучувати лівшів!
  12. Управляти мнемічну діяльність дітей шестирічного віку. Формувати в них спеціальні прийоми логічного запам'ятовування (через опосередкованість: частини, план, в малюнках).
  13. Удосконалювати експресивну, імпресивну мову.
  14. Розвивати фонематичний слух.
 Особливості деяких режимних моментів для школярів

Режим роботи з комп'ютером для учнів:

1. Учні 2-5 класів повинні проводити за комп'ютером не більш ніж 15 хвилин на день.
  2. Не більш ніж 15—20 хвилин на день дозволяється працювати на комп'ютері учням 6—7 класів.
  3. Підлітки 8—9 класів можуть виконувати роботи на комп'ютері впродовж 20—25 хвилин.
  4. Старші школярі в першу годину занять можуть працювати 25-30 хвилин, у другу   20 хвилин.

Режим перегляду телевізора школярами:

1. Діти у віці 5-7 років можуть дивитися телевізор не більш ніж 1,5 години на день.
  2. Не більш ніж 2 години на день (обов'язково з перервою) телевізор можуть дивитися учні у віці від 7 до 13 років.

Під час перегляду необхідно виконувати такі правила:

•  телевізор можна дивитися тільки сидячи;

• відстань від екрана — не менш ніж 3 метри, розмір екрана — 21 дюйм і більше. Чим більше екран, тим далі від нього повинна сидіти дитина;

• тип телевізора (звичайний, «плаский» екран або плазмовий) на дозволений час перегляду не впливає.

Особливості навчального дня учнів:

1. Незалежно від тривалості навчального тижня кількість уроків на день має бути не більш ніж п'ять у початковій школі й не більш ніж шість — в основній (тобто з5-го по 9-й клас).
  2. Обсяг домашніх завдань не повинен перевищувати половини того, чого вчать на заняттях у школі.
  3. Пік працездатності школярів припадає на часовий інтервал з 10 до 12 години дня.
  4. Тривалість короткої перерви — не менш ніж 10 хвилин, великої перерви (після 2-го або 3-го уроку) — 30 хвилин.