Наша участь у проекті

Відповідальний за впровадження проекту:

Шемет Лідія Олександрівна, вчитель географії та економіки, кваліфікаційна категорія вища.

Наші очікування:

1) формування свідомого ставлення учнів до проблем енергозбереження й енергоспоживаннята стійких енергозберігаючх звичок у дітей;

2) сприяння скороченню споживання енергії в шолі та в оселях школярів;

3) допомога у вихованні доброго господаря.

Відкриття проекту "Енергоефективна школа" КЗ "Тернівська загальноосвітня школа І - ІІІ ступенів № 5 Тернівської міської ради Дніпропетровської області"

Запуск проекту “Енергоефективна школа” в середній школі №5 відбувся!

Ми господарі в країні,

Живемо в одній родині!

Світло і тепло – багатство,

Вільної країни братство!

З нами разом воно йде,

А «ДТЕК» вперед веде!

24 грудня 2014 року в школі №5, м.Тернівка  відбувся урочистий запуск проекту  «Енергоефективна школа» в рамках Програми соціального партнерства компанії ДТЕК. Мета проекту - виховання енергетично  та екологічно обізнаної особистості, відповідального  і свідомого майбутнього споживача енергоресурсів, підвищення рівня проінформованості щодо шляхів енергозбереження, формування звичок енергоощадної поведінки, зменшення споживання теплової та електричної енергії в школі та вдома.

У відкритті заходу брали участь начальник відділу економіки та економічного прогнозування виконавчого комітету Тернівської міської ради Прохоренко Наталія В’ячеславівна, заступник директора з питань сервісів шахтоуправління «Тернівське» Слюсар Олександр Анатолійович, регіональний представник компанії ДТЕК з питань соціального розвитку Неверова Олена Федорівна, менеджер ДТЕК, шахтоуправління “Тернівське” Моток Наталя Володимирівна, куратор проекту «Енергоефективні школи» Шевченко Олександр Вікторович, методист відділу освіти міста Шемет Леонід Іванович, депутат Тернівської міської ради Жестаков Іван Володимирович, директор громадської організації «Агенція соціально-економічного розвитку м. Тернівка Дніпропетровської області» Кірей Оксана В’ячеславівна. Гостей радо зустрічали директор школи Тагієва Тетяна Іванівна, а також учителі, учні та батьки.

Завдяки цікавій подорожі казковою країною Тепландія, юні знавці  енергозбереження, команди учнів 6-8 класів, креативно продемонстрували знання з раціонального використання та  заощадження теплових ресурсів планети. Дуже важливо, що наші діти вже зі школи розуміють, що енергоресурси не безмежні, тому їх треба раціонально використовувати. Якщо дитина нагадає дорослому чи своєму товаришу про заощадження світла, води чи тепла, вона самоорганізує і себе в цьому питанні. Саме так виховуються і зростають свідомі громадяни, і, як наслідок, формується нове громадянське суспільство, як основа національної модернізації. Тому, піклуючись про добробут країни, ми починаємо з виховання найменших її громадян - учнів нашої школи.

Таким чином, запуск проекту “Енергоефективна школа” відбувся!  Звісно, є конкуренція,  є  школи, які впевнені, що грант отримають саме вони. Але в нас є  найголовніше -  наші батьки, педагоги й творчі учні. Дякуємо ДТЕКу за корисний подарунок, що допоможе  провести  енергоаудит  та інші практичні заняття з енергозбереження за проектом «Енергоефективні школи»,  які допоможуть нам у ході проекту  та сподіваємося на перемогу.

Третя хвиля проекту "Енергоефективні школи"

Відбувся дводенний семінар присвячений третій хвилі проекту ДТЕК "Енергоефективні школи".

Нашу школу представляли заступник директора – Баранова Ірина Олександрівна, вчитель географії та економіки Шемет Лідія Олександрівна.

Під час проведення семінару наші вчителі вдосконалювали теоретичні знання про вироблення та постачання теплової енергії, технічних та фінансових питаннях роботи підприємств. Також організатори проекту обговорили з учасниками порядок його реалізації, вимоги до шкіл та очікування відносно результатів, особливості проведення занять та критерії оцінювання.