Інформаційно-бібліографічна робота

Інформаційно-бібліографічна робота 2017-2018 н.р.

Термін виконання

1.

Тутова І.І.

СиротченкоН.В

Тема 1. Перше відвідування бібліотеки. Подорож бібліотекою. Знайомство з «книжковим домом». Поняття «читач», «бібліотека», «бібліотекар».

бібліотекар

Тема 2. Основні правила користування бібліотекою. Як самому записатися до бібліотеки. Як самому вибрати книгу.

бібліотекар

Тема 3. Основні правила і вміння  поводження з книгою. Формування у дітей дбайливого ставлення до книги..

бібліотекар

Тема 4. Знайомство з бібліотекою. Роль і значення бібліотеки. Поняття «абонемент», «читальний зал». Розміщення книг на полицях, самостійний вибір книг. 2 класи.

бібліотекар

Тема 5. Структура книги. Хто і як створює книги. З чого складається книга. Обкладинка. Палітурка  і таке інше.

Оздоблення книги.2 класи

бібліотекар

Тема 6. Газети та журнали. Поняття про газету і журнал. Стаття, замітка, журналіст, кореспондент, редактор.

бібліотекар

Тема 7. Структура книги. Поглиблення знань про структуру книги (титульна сторінка, зміст, передмова, післямова).

Мета: формування навичок самостійної роботи з книгою, підготовка учнів до свідомого вибору книг.

бібліотекар

Тема 8. Вибір книг у бібліотеці. Перше знайомство з каталогом. Що таке каталог і навіщо він потрібний у бібліотеці. Коли потрібно до нього звертатись. Титульна сторінка і каталожна картка, їхній взаємозвязок. Шифр книги.

бібліотекар

Тема 9. Твої перші енциклопедії., словники, довідники.

бібліотекар

Тема 10. Похвала книзі. Залучити дітей до читання, розповісти про роль книги в житті суспільства і формуванні визначних людей, дбайливому ставленні до книги.

бібліотекар

Тема 11. Як побудована книга. Анотація, передмова, післямова, зміст, словник. Використання знань про структуру книги під

бібліотекар

час вибору книги, роботи з нею.

Тема 12. Вибір книг у бібліотеці. Бібліотечний каталог, картотека, бібліографічні покажчики, тематичні списки літератури. Титульна сторінка книги і каталожна картка. Шифр. Основні підрозділи. Розташування карток у каталозі і книг на полиці.

бібліотекар

Тема 13. Записи про прочитане. Щоденник читання, відгуків.

бібліотекар

Тема 14. Довідниково-бібліографічний апарат бібліотеки: структура, призначення. Алфавітний і системний каталоги. Алфавітно-предметний покажчик. Довідкова література. Енциклопедії: універсальна (Велика Радянська енциклопедія), галузеві. Пошук літератури за допомогою систематичного каталогу.

бібліотекар

Тема 15. Інформаційний пошук літератури для реферату.

2.

Оновити наочність із культури читання, правил користування книгою, каталогами, картотеками:

а) „Радимо читати ”;

бібліотекар

б) Стенд „Вам, юні читачі ”

3.

„Нові підручники”

„Новини літератури”

4.

бібліотекар

„Правові знання – кожному школяру»

б) „Здоровя – головна цінність у житті”;

в) „На допомогу вчителю”;

2015 - 2016 Н.Р.

Термін виконання

1.

бібліотекар

Тема 3. Основні правила і вміння  поводження з книгою. Формування у дітей дбайливого ставлення до книги. Ознайомлення з правилами спілкування й поводження з книгою.Навчання вмінню обгорнути книгу, простішому ремонту книг. 1-2 класи.

Оздоблення книги.2 класи

бібліотекар

Тема 9. Твої перші енциклопедії., словники, довідники. Уявлення про словник, довідник, енциклопедію. Структура довідникової літератури: алфавітне розташування матеріалу, алфавітні покажчики, предметні покажчики.

бібліотекар

час вибору книги, роботи з нею.

бібліотекар

Тема 13. Записи про прочитане. Щоденник читання, відгуків. Навчання правил ведення щоденника читання і написання відгуку на книгу. Відгук – усвідомлена думка о книзі.

бібліотекар

Тема 15. Інформаційний пошук літератури для реферату. Вміти самостійно вести інформаційний пошук літератури для реферату, знати методи інформаційного пошуку. Чітко знати структуру реферату і вміти грамотно його оформляти.

2.

а) «Радимо читати»;

бібліотекар

б) Стенд «Вам, юні читачі»

3.

•              «Нові підручники»
  •              «Новини літератури»

4.

бібліотекар

а) «Правові знання – кожному школяру»

б) «Здоровя – головна цінність у житті»;

в) «На допомогу вчителю»;

2014 - 2015 н.р.

Термін

виконання

бібліотекар

Тема 1. Перше відвідування бібліотеки. Подорож бібліотекою.

Знайомство з «книжковим домом». Поняття «читач», «бібліотека», «бібліотекар».

бібліотекар

Тема 2. Основні правила користування бібліотекою.

Як самому записатися до бібліотеки. Як самому вибрати книгу.

бібліотекар

Тема 3. Основні правила і вміння  поводження з книгою.

Формування у дітей дбайливого ставлення до книги.

Ознайомлення з правилами спілкування й поводження з книгою.

Навчання вмінню обгорнути книгу, простішому ремонту книг. 1-2 класи.

бібліотекар

Тема 4. Знайомство з бібліотекою. Роль і значення бібліотеки.

бібліотекар

Тема 5. Структура книги. Хто і як створює книги. З чого складається книга.

Обкладинка. Палітурка  і таке інше. Оздоблення книги.2 класи

бібліотекар

Коли потрібно до нього звертатись. Титульна сторінка і каталожна картка, їхній взаємозв’язок. Шифр книги.

бібліотекар

визначних людей, дбайливому ставленні до книги.

бібліотекар

книги під час вибору книги, роботи з нею

бібліотекар

відгуку на книгу. Відгук – усвідомлена думка о книзі.

бібліотекар

галузеві. Пошук літератури за допомогою систематичного каталогу.

а) „Радимо читати”;

бібліотекар

б) Стенд „Вам, юні читачі”

„Нові підручники”

„Новини літератури”

Оновити тематичні полиці:

а) „Правові знання – кожному школяру»

б) „Здоров’я – головна цінність у житті”;

в) „На допомогу вчителю”;